żłobek

Żłobek wspaniale stymuluje rozwój dziecka

Opieka nad małym dzieckiem w domu jest z wielu względów bardzo wygodna. Maluch jest cały czas pod naszym nadzorem, przebywa w strefie komfortu i nie ma potrzeby martwienia się o to, jak poradzi sobie poza domem. Taka sytuacja trwa jednak tylko jakiś czas – dziecko będzie przecież kiedyś musiało odnaleźć się w nowej strukturze społecznej. Dobrym pomysłem jest oswajanie go z tym od najwcześniejszych lat. Miejscem, które pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, zarówno pod kątem społecznym, jak i intelektualnym, jest żłobek. Jakie konkretnie korzyści niesie za sobą zapisanie pociechy do żłobka?

Rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat

Trudno zaprzeczyć faktowi, że dzieci, które przebywają na co dzień w domu, mają o wiele mniejsze możliwości socjalizacji niż te, które chodzą do żłobka. Regularny, kilkugodzinny kontakt z rówieśnikami pomaga wykształcić umiejętności ważne w przypadku funkcjonowania jednostki w grupie – czyli czegoś, z czym maluch będzie miał styczność przez właściwie całe życie. Organizacja zabawy oczywiście jest nadzorowana przed opiekunki i opiekunów, ale konieczność dogadania się spada w pewnym sensie na dzieci. Pracownicy mogą je jedynie wspomagać i odpowiednio ukierunkować, chyba że dojdzie do poważnej sprzeczki. Bardzo korzystnym dla dzieci aspektem żłobka jest również to, że maluchy uczą się od siebie wzajemnie. Dotyczy to zarówno mowy, jak i umiejętności praktycznych.Także zdolność do przystosowania się do zmian jest efektywnie wykształcana w żłobku. To wszystko może znacznie usprawnić obecne i przyszłe życie społeczne dziecka.

Ćwiczenia z różnych dziedzin edukacji – pomogą odkryć, co jest mocną stroną pociechy

Poza zabawami organizowanymi w grupie, żłobki oferują wiele innych aktywności. Miejsca takie jak Akademia WOOW mogą pochwalić się doskonale zaplanowanym harmonogramem. Maluch będzie miał okazję uczestniczyć w zajęciach z rytmiki, plastyki czy tych teatralnych. To niezwykle ważne, by wspomagać dziecięcą pomysłowość na różnych obszarach artystycznych. Ogromnie zajmującą dla dzieci aktywnością są zajęcia sensoryczne. Polegają na zabawie produktami spożywczymi oraz bezpiecznymi produktami plastycznymi. Dzięki temu pociechy mogą wejść w świat różnych kolorów, faktur i kształtów, co pomaga im zarówno rozwijać zmysły oraz kreatywność, jak i doświadczać nowych wrażeń.

Dzieci, które uczęszczają do żłobka, mają też wiele okazji do rozwoju fizycznego. Zajęcia polegające na aktywności fizycznej umożliwiają pociechom nabrać pewności w poruszaniu się oraz przekonać się, jakie możliwości daje im własne ciało. Pomagają również wykorzystać nakłady energii, którymi maluchy dysponują w wielkich ilościach.

Bardzo ciekawą pozycją w ofercie Akademii WOOW są zajęcia kulinarne. Niosą za sobą wiele korzyści – przygotowywanie własnych potraw sprawia dzieciom sporą radość, znacznie je usamodzielnia, a także skłania do wyrabiania zdrowych nawyków. Nowo nabywane umiejętności i satysfakcja po sporządzeniu swojego posiłku sprawia, że zajęcia cieszą się ogromną popularnością.