Zalety wczesnego rozpoczęcia nauki angielskiego

Zalety wczesnego rozpoczęcia nauki angielskiego

Znajomość języka angielskiego to w obecnych czasach podstawowa umiejętność, która przydatna jest prawie każdego dnia. Naukę warto zacząć od najmłodszych lat, ponieważ dzieci bardzo szybko przyswajają wiedzę. Jeśli nie jesteś jednak pewien czy twoje dziecko powinno uczyć się angielskiego od małego, to pozwól, że przedstawimy Ci kilka powodów, dlaczego może to przynieść olbrzymie korzyści w późniejszym życiu twojej pociechy.

Umysły dzieci są bardzo chłonne

Dzieci prawie od urodzenia bardzo szybko i sprawnie chłoną wszystko, co jest wokół nich. W ten sposób poznają świat wszystkimi możliwymi zmysłami, a ponadto są bardzo ciekawe otaczającego ich świata. Łączy się to także z tym, że umysły małych dzieci są bardzo otwarte i chcą zrozumieć wszystko. To wręcz idealne warunki do nauki emocji, podstawowych zasad zachowania, ale także podstaw języków obcych. Tym bardziej że małe dzieci niezwykle szybko przyswajają nową wiedzę i postępy w nauce będą widoczne dosłownie z tygodnia na tydzień. Taka podstawowa wiedza będzie niezwykle przydatna w szkole, gdzie dziecko będzie mogło skupić się na rozwoju umiejętności, a nie nauce jej od podstaw.

Nauka nie jest tak męcząca

Bardzo młode dzieci podczas nauki nie męczą się aż tak bardzo, jak w szkole. Spowodowane jest to tym, że nauka w tak młodym wieku prowadzona jest przeważnie w formie zabaw. Kilkuletnie dzieci mają bowiem bardzo krótki czas skupienia i nauczanie pamięciowe z wykorzystywaniem książek i zeszytów jest wręcz niemożliwe. Dużo efektywniejsza w tym wieku będzie nauka mimowolna. Dzieci uczą się przez oglądanie bajek w języku angielskim, słuchaniu bajek i rymowanek, ale także poprzez zabawy ruchowe z rówieśnikami.

Brak wstydu

Dzieci posiadają jeszcze jedną cechę, która wspomaga nauczanie języków obcych. Najmłodsi bowiem często nie odczuwają poczucia wstydu i są niezwykle odważne. Dzięki temu nie występuje problem, który staje się później jednym z największych przeszkód w nauce angielskiego. Większe dzieci i dorośli bardzo często wstydzą się mówienia po angielsku, gdy nie są czegoś pewni, ponieważ boją się surowego ocenienia przez inne osoby. Małe dzieci nie czują tego strachu i nawet jeśli nie są w stanie przekazać w pełni całego komunikatu. To będą starać się przekazać swoje myśli i nie będą przejmować się możliwymi błędami.

Możliwość opanowania akcentu

Wiele osób wstydzi mówić się po angielsku, ponieważ uważają, że ich akcent jest zły lub niezrozumiały. Ucząc dziecko od najmłodszych lat, można jednak sprawić, że ich akcent nie ma naleciałości z ojczystego języka. Spowodowane jest to tym, że aparat mowy nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Przyswajanie w tym momencie dwóch sposobów wymowy sprawia, że aparat mowy nie kształtuje się wyłącznie w stronę jednego, dominującego języka i pozwoli na uzyskanie lepszego, bardziej naturalnego akcentu.

Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat ma wiele różnych zalet. Warto więc zapisać swoje dziecko na odpowiedni kurs języka angielskiego, co przyda mu się zarówno w szkole, ale także w dorosłym życiu.