Nauczanie dzieci języka angielskiego

Nie potrafią czytać, pisać, ani mówić… jak z nimi robić angielski?

Nauczanie dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat to z pewnością dobra decyzja. Maluch poznaje inny język niż jego ojczysty, uczy się wielu nowych słów oraz ma zapewniony lepszy start w szkole. Zdarza się jednak, że rodzice mają wątpliwości co do tego, czy lekcje organizowane dla tak małych dzieci faktycznie mają jakiś sens i mogą przynieść efekty. Jest to całkowicie normalne. Trudno sobie wyobrazić, że to dziecko, które dopiero uczy się pisać, czytać, czy zakładać samemu buty, będzie w stanie odnaleźć się na lekcji języka obcego. W końcu wyobrażamy to sobie jako coś bardzo poważnego i szkolnego.

Warto jednak wiedzieć, że organizowane w żłobku czy przedszkolu zajęcia języka angielskiego różnią się trochę od tych, które odbywają się w szkole podstawowej lub średniej. W trakcie zajęć z najmłodszymi nauczyciele starają się tak zaplanować czas, aby dziecięca energia, aktywność oraz pomysłowość mogły jednocześnie znaleźć ujście i przyczynić się do zdobycia wiedzy. Zabawy, które są przewidziane dla maluchów, są właściwie dopasowane do ich żywiołowości i możliwości koncentracji. Mają też najczęściej formułę sprawiającą, że dzieci nie zauważają nawet, kiedy uczą się nowych słów czy wyrażeń. Wszystko dzieje się w trakcie świetnej zabawy.

Metody dopasowane do wieku i poziomu energii najmłodszych uczniów

Ważną cechą nauczyciela prowadzącego lekcje w żłobku i przedszkolu jest umiejętność przekucia cech uczennic oraz uczniów w zaletę. Nawet jeśli początkowo te cechy nie wydają się sprzyjające nauczaniu. Wielu osobom wydaje się, że rozpierająca energia i ciągła chęć bawienia się mogą znacząco utrudniać organizację lekcji. Należy jednak pamiętać o tym, że dzieci mogą bardzo dużo nauczyć się właśnie dzięki temu, że są tak żywiołowe. Najważniejszym elementem nauczania języka angielskiego najmłodszych jest zabawa. Możliwości jest mnóstwo, a nauczyciele najczęściej decydują się na te oparte na aktywności fizycznej lub sensorycznej.

Również śpiewanie piosenek czy rysowanie to czynności, na których często bazują zajęcia. Muzyka ułatwia zapamiętywanie nowych zwrotów i wymawianie ich, a tworzone podczas lekcji rysunki i plakaty odnoszą się do poznawanego słownictwa. Nauczyciele są również zawsze wyposażeni w różnego rodzaju dodatki do lekcji, takie jak pacynki, piłki czy misie. Dzięki nim dzieciom łatwiej jest się zaangażować, a materiał wydaje się o wiele przystępniejszy.

Kurs prowadzony wraz z misiem Teddy Eddie

Teddy Eddie to zabawna postać, która towarzyszy w nauce dzieciom i sprawia, że lekcje są ciekawsze i wciągające. W wyniku nauki razem z misiem maluch może poznać nawet 2000 nowych słówek. Kurs Teddy Eddie przyciąga dużą uwagę ze względu nieschematyczny sposób prowadzenia zajęć – atmosfera jest wesoła i przyjazna, dzieciom czas płynie szybko, a jednocześnie materiał jest realizowany konsekwentnie oraz dokładnie. Trudno znaleźć lepszego przewodnika po świecie nowego języka obcego niż Teddy Eddie.