Teddy Eddie

Poznaj korzyści z lekcji nauki języka angielskiego metodą Teddy Eddie

Wielu rodziców chciałoby, żeby ich pociechy zaczęły naukę angielskiego już we wczesnym dzieciństwie. Dzięki temu maluchy będą lepiej osłuchane z językiem i przyswoją więcej wiedzy, która zostanie w ich głowach na długi czas. Jednak jaką metodę nauki wybrać, aby była nie tylko skuteczna, ale również atrakcyjna dla dzieci? Poznaj metodę Teddy Eddie!

Czym jest Teddy Eddie?

Ta metoda nauczania języka angielskiego jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Jej autorki stworzyły ją na podstawie obserwacji zachowań własnych dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia polegają na praktycznym wykorzystaniu języka, komunikacji i użyciu lubianych przez maluchy gier, zabaw, piosenek, historyjek oraz kart obrazkowych. O wysoką jakość kursów i odpowiednie przygotowanie nauczycieli dbają zasady licencyjne. Podczas kursu dzieci poznają pierwsze 2000 słów w języku angielskim.

Zalety metody Teddy Eddie

Z tej metody będą zadowoleni rodzice, którzy uważają, że inne kursy nie przygotowują ich pociech do mówienia pełnymi zdaniami w języku angielskim. Metoda Teddy Eddie opiera się na przyswajaniu elementów języka obcego na podobnej zasadzie jak ojczystego. Po angielsku wydawane są również polecenia oraz instrukcje. Ten sposób nauki został nazwany tak na cześć bohatera zajęć – misia Eddie. Podczas zajęć wyskakuje on z kolorowej skarpety wprowadzając maluchy w świat gier, zabaw i dużej dawki humoru. Dzięki temu dzieci nie będą się nudzić, a nauka stanie się dla nich ciekawą przygodą. W opowiadaniach i zabawach stosuje się język przeznaczony dla odpowiedniej grupy wiekowej, co sprawi, że zajęcia nie będą przymusem, a maluchy przyswoją słówka „mimochodem”. Nauczą się najbardziej przydatnych słów oraz zwrotów.

Dzięki temu przejście na bardziej zaawansowany etap nauczania w przyszłości będzie zdecydowanie łatwiejsze. Rodzice mogą być spokojni o poziom wykwalifikowania lektorów. Przed uzyskaniem zgody na prowadzenie kursu muszą oni przejść skrupulatną rekrutację. Podczas niej sprawdzane są predyspozycje danej osoby do pracy z dziećmi, wymowa, a także poziom językowy. Wybrane osoby przechodzą szkolenie dotyczące metodyki nauczania języka obcego, pracy z maluchami w wieku przedszkolnym oraz pracy z metodą. Na zakończenie lektor otrzymuje szczegółowe instrukcje, procedury, plany zajęć i materiały uatrakcyjniające lekcje. Lektorzy pozostają pod stałą opieką metodyczną, a wybrane lekcje są nagrywane i omawiane. Bardzo ważny jest także stały kontakt lektorów z rodzicami. Dzięki temu rodzice mają możliwość kontroli postępów swoich pociech.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko postawiło pierwsze kroki w nauce języka obcego, jednak zwyczajne zajęcia nie są dla niego interesujące i nie przynoszą efektów, wybierz metodę Teddy Eddie. To sprawdzony i skuteczny sposób nauki języka, który jest jednocześnie atrakcyjny dla dzieci. To coś więcej niż nauka poprzez zabawę – to możliwość oswojenia pociechy z mówieniem w obcym języku i podstawa do wejścia na bardziej zaawansowany etap nauki.