nauka angielskiego

Jak uczyć Angielskiego – czyli forma „Nauki przez zabawę”

Angielski to język używany na międzynarodową skalę, przez co jego znajomość otwiera w życiu osobistym i zawodowym. Każdy rodzic chciałby, by jego dziecko umiało posługiwać się językiem angielskim. Z jednej strony małe pociechy słyną z szybkiego przyswajania informacji, z drugiej strony klasyczne metody stosowane dla nastolatków czy dorosłych nie przyniosą zbyt dużego efektu, małe dzieci posiadają zbyt duże zasoby energii, by wystarczyły im powtarzalne ćwiczenia z czarno białych książek. Dowiedz się już dziś, jak nauczyć dziecko angielskiego

Jak uczyć dziecko języka obcego?

Najpierw warto wspomnieć, że każde dziecko jest inne, rozwija się w różnym tempie oraz przyswaja wiadomości w charakterystyczny dla niego sposób. Jako że dziecko dopiero uczy się słownictwa w swoim języku ojczystym, warto do prostego tłumaczenia dodać pozajęzykową reprezentację danego słowa, czyli na przykład zdjęcie króliczka, gdy uczymy dziecko o tym, jak powiedzieć „królik” po angielsku. Ważne jest również, by nauka odbywała się w przyjaznym środowisku. Miejsce, w którym dziecko podejmuje się nauki, musi być ładne, kolorowe i ciekawe, ale co ważniejsze, dziecko musi również czuć się dobrze w grupie, w której się uczy. Pozytywne relacje z grupą oraz z nauczycielem to dodatkowa zachęta dla dziecka, by osiągać coraz lepsze wyniki. Najważniejsze jest jednak by, zamiast nudnych podręcznikowych ćwiczeń używać wszelkiego rodzaju gier i zabaw. Nauka języka obcego nie powinna być nudna, jako że dziecko podczas niej uczy się patrzeć na świat z innej perspektywy.

Przykłady gier i zabaw

Gry i zabawy to doskonały sposób na naukę naszej pociechy, jednak należy pamiętać, by dostosować poziom trudności gry, do poziomu językowego dziecka, oraz by regularnie w grach pojawiały się słówka, których dziecko nauczyło się już wcześniej. W ten sposób zmaksymalizujemy efektywność nauki naszej pociechy.

1. Kim jestem?
Gra „kim jestem” to coś, w co zapewne grał każdy, by umilić sobie trochę czasu w młodości. Może być jednak ciekawym i tanim sposobem na urozmaicenie nauki języka dziecku, i rodzicom. Potrzebujecie jedynie karteczek samoprzylepnych. Każda osoba musi zgadnąć, kim jest, zadając pytania zamknięte w języku angielskim. Wygrywa, gdy zgadnie swoją tożsamość z karteczki.

2. Piosenki
Śpiewanie to łatwy i zabawny sposób na naukę języka. Piosenki dla dzieci napisane są w taki sposób, by były łatwe do zapamiętania oraz monotematyczne, co oznacza, że dziecko uczy się szybko słownictwa z jednego działu. Dodatkowo możemy również z dzieckiem tańczyć lub wykonywać ruchy odpowiadające treść piosenki. Taniec i śpiew to połączenie nauki ze słuchu oraz ruchu.

3. Zabawy kinetyczne
Częstym błędem przy nauce dziecka jest ograniczanie się do jednego zmysłu. Dziecko uczy się efektywniej, gdy dotyka, wącha i słyszy. Dlatego nie bójmy się pozwalać dziecku na poznawanie świata przez wiele zmysłów, a potem poprosimy go o opisanie jego doświadczeń po angielsku.

Licencjonowany Angielski z misiem Teddy Eddie

Nie każdy rodzic ma jednak czas na naukę swojej pociechy, czy też umiejętności językowe oraz pedagogiczne. Dlatego zapraszamy do naszego kursu, który zapewni dziecku rozwój poprzez zabawę i indywidualne podejście w przyjaznej i wspierającej rozwój atmosferze.